رازهایی_از_قابل_اعتمادترین_برندها

۱٫ شخصی سازی: آمازون
آمازون که یک خرده‌فروش آنلاین یا برخط است نه تنها بالاترین رتبه را در اعتماد کلی برند دارد بلکه بالاترین رتبه را از تمام مولفه‌های منفرد اعتماد دارد

۲٫ شادی‌فروشی: کوکاکولا
تعهد بزرگ‌ترین نوشابه‌ساز جهان،  از شروع کارش، نشاط‌بخشیدن به مصرف‌کنندگان بوده است. استنگل می‌گوید هرکاری آن‌ها انجام می‌دهند به احترام این ایده است که چطور شادی را بالا ببرند، ایجاد کنند، و خلق کنند. کوکاکولا این پیام را در تمام نقاط برقراری تماس با مشتریان از فیسبوک گرفته تا ماشین‌های فروش خودکار خود القاء می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد ترکیب‌ مزه‌های مورد علاقه‌‌شان را پیدا کنند. استنگل می‌گوید: “آنان ایده‌های خودانگیخته و نشاط‌آور را می‌گیرند و به هر چیزی القا می‌کنند”.

۳-ایفای قول‌تان: فدکس
فدکس با اشتیاقی بی‌ریا و صادقانه، یک هویت شرکتی قوی را برای ایفای وظایف خود، خلق کرده است. تعجب‌آور نیست که این شرکت قوی‌ترین رتبه را در توانایی، به ویژه برای توانایی رسیدن به آن‌چه قول می‌دهد، و کارایی عملیات‌اش دریافت کرده است.

۴-آرامش (و سرگرمی): اپل
چرا بعضی شرکت‌ها پایگاه مردمی دارند و مطبوعات و رسانه‌ها بدون تنفس منتظر محصولات جدید آنان هستند؟ آخر داستان این است که محصول جدید اپل هرچه باشد، مشتریان به آن اعتماد دارند و مطمئن هستند که هوشمند، و مجلل است و روش‌های ارتباطات، کار، یا گذران اوقات فراغت آنان را بهبود خواهد بخشید. از آن هم بیش‌تر، آنان از تجربه‌ی خرید محصولات جدید اپل لذت می‌برند.

۵-طراحی یک تجربه: تارگت
به آسانی می‌توان اغماض کرد که تارگت یک فروشگاه حراجی است. وجهه‌ی عمومی تارگت در کنار شکوه، جلال، سبک، تبلیغات و همکاری با طراحان سطح بالا که کالاهای منحصر به فرد را طراحی می‌کنند، اغلب وضعیت انبوه فروشی‌اش را غلط جلوه می‌دهد. تارگت با تمایز زیادی نسبت به ابرفروشگاه‌های رقیب‌اش، با ثبات رویه همواره یک تجربه‌ی خرده‌فروشی استثنایی را عرضه می‌کند – از طراحی فروشگاه تا انتخاب کالاها تا قیمت و خدمات مشتریان همه بی‌نظیرند.

۶-ثبات رویه داشته باشید: فورد
در دوره‌ای که تنها چیزی که قطعی است تغییر است، برندسازی با ثبات فورد آن را به شرکتی مثل یک چراغ دریایی اتکاپذیر تبدیل کرده است. وان اوکن از پراجکت بلیک خاطر نشان می‌سازد که از نام ساده تک‌سیلابی‌اش تا نمانام یا لوگوی تصویری‌اش و تاکیدش بر بنیان‌گذار آن، هنری فورد پدر، هویت این برند از آزمون زمان سربلند بیرون آمده‌است.

۷٫ نگرش توانستن – انجام دادن است: نایک
نایک در وب‌گاهش رسالت خودش را این‌گونه اعلان می‌کند: ” الهام‌بخشی و نوآوری برای همه‌ی ورزشکاران در جهان” و می‌افزاید” ” چون شما یک بدن داری، پس شما یک ورزشکاری.”

۸٫ روابط استوار: استارباکس
این خرده‌فروش قهوه‌های خاص و پیشتاز جهانی پس از تحمل یک دوره‌ی کسادی در چند سال پیش، با بازگشت به تعهد اولیه‌اش مبنی بر دورهم نشاندن مردم دوباره کسب و کار و برندش رونق گرفته است.

برچسب‌ها, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *