کمپین خلاق تویوتا ، ماشین مسابقه ای تویوتا به ١٧١ نفر صبحانه داد

باریستای افسانه‌ای تویوتا به‌صورت همزمان ، برای ۱۷۱ نفر قهوه آماده می‌کند ، اما چطور ؟
وقتی که در حال رانندگی هستید و پدال ترمز را فشار می‌دهید ، اصطکاک ایجاد شده بین لاستیک‌ها و زمین تولید حرارت می‌کند که این حرارت خود منبع انرژی است ولی این انرژی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و هدر می رود.
ایده خلاقانه تویوتا بسیار ساده است ، تویوتا برای بازیابی این انرژی ، روشی ابداع کرده است که این انرژی بازیابی و در باتری ذخیره می‌شود و برای کمک به شتاب‌گیری مجدد خودرو ، آزادسازی می‌شود
طبق ادعای تویوتا این سیستم که ، “بازیابی انرژی جنبشی” نام دارد ، به روند طراحی خودروها در آینده ، سایه می‌افکند.
اما آیا انرژی ذخیره شده ، به اندازه‌ای هست که طراحی و به‌کارگیری این سیستم توجیه داشته باشد ؟
تویوتا برای پاسخ به این سوال ، یک کمپین خلاقانه و قابل فهم را پیاده‌سازی کرده است و برای نمایش قدرت شگفت‌آور این سیستم یک ضیافت صبحانه ترتیب داده است.
در این ضیافت ، کازوکی ناکاجیما راننده حرفه‌ای تیم مسابقات رانندگی خودروهای هیبریدی تویوتا ، با استفاده از انرژی ذخیره شده بر اثر ترمزهای گرفته شده در طول سه بار پیمودن پیست معروف “لا مانس” ، از ۱۷۱ میهمان پذیرایی می‌کند.
وی با هر بار پیمودن مسیر پیست انرژی حدود ۶ مگاژول را ذخیره می‌کند که با این مقدار انرژی می توان یکی از سه کار زیر را انجام داد :
– تهیه ۱۷۱٫۴ فنجان قهوه
– تهیه ۸۳٫۳ قطعه نان تست شده
– تهیه ۵۷٫۷ تخم مرغ نیمرو شده
در نتیجه با سه بار پیمودن مسیر ، بشقاب صبحانه ۱۷۱ نفر ، شامل یک فنجان قهوه ، یک نصفه نان تست شده و یک سوم یک تخم مرغ نیمرو شده ، آماده می شود.
برچسب‌ها, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *