تلفنى بفروشیم

در این مطلب سه راهکار ساده، اما مهم را در رابطه با چگونگی استفاده موثر از تماس های تلفنی و افزایش یکباره کسب و کار خودتان در اختیار شما قرار می دهم:
۱- کلمات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند.
همواره استفاده از یک کلمه اشتباه در حین مکالمه تلفنی می تواند شانس شما برای یک فروش را از بین ببرد. به عنوان مثال هرگز نباید صحبت خود را اینگونه شروع کنید، “امیدوارم مزاحم شما نشده باشم . . . ”

۲- زمان موضوعی بسیار اثرگذاری است.
شما هرگز نباید زمان خود را برای گپ زدن و دوستانه صحبت کردن با مشتریان بالقوه خود صرف کنید. در یک صحبت تلفنی شما شاید تنها دو دقیقه برای به نتیجه رساندن صحبت خود وقت، پیدا کردن فرد تصمیم گیرنده و شناخت نیازهای وی زمان در اختیار داشته باشید. پس از زمان خود بخوبی استفاده کنید.
۳- همراه به لحن صدای خود توجه داشته باشید.
توجه داشته باشید که تنها چیزی که می گویید اهمیت ندارد، بلکه اینکه چگونه می گویید از اهمیت بیشتری برخوردار است. همواره روشهایی برای گفتن مطلب شما وجود دارد که مخاطب شما هرگز صحبت های شما فراموش نکند. این روشها در ارتباط با افراد و موقعیت های مختلف فرق می کند و تنها از طریق تجربه قابل یادگیری است.

اینکه چگونه می توان با تغییر دادن تنها چند کلمه در یک صحبت تلفنی تاثیر گذاری آن را به مراتب بالاتر برد و یا از خریده شدن محصول رقیب شما توسط مشتری بالقوه خودتان جلوگیری کرد، بسیار شگفت انگیز است. گاهی تنها تغییر دادن تن صحبت باعث تغییر کردن احساس مخاطب نسبت به پیشنهاد مطرح شده از طرف شما می شود یا حتی موجب تغییر انگیزه مخاطب برای ملاقات با شما در اولین روز کاری آینده بجای ملاقات با شما در یک دو هفته آینده می شود.

برچسب‌ها, , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *